Guna
5 BĒRNIEM DRAUDZĪGAS JOGAS POZAS, KAS PALĪDZ PĀRVARĒT DUSMU LĒKMES UN CITUS KRĪZES BRĪŽUS

Visi, kuriem ir bērni zina, ka būt par vecāku nav viegls darbs, jo ir jātiek galā ne tikai ar savām personiskajām krīzēm, bet arī ar savu bērnu pārdzīvojumiem un stresu.  Bērni savas grūtības var izrādīt gan emocionāli, gan fiziski un lai palīdzētu viņiem tikt ar šīm emocijām galā, mēs talkā varam ņemt jogu. Lūk, 5 jogas metodes, kā vieglāk pārdzīvot dusmu un citu emociju  lēkmes.

Kādiem pārbaudījumiem iziet cauri pāris, kad ģimenē ienāk bērns ar īpašām vajadzībām?

2Kādiem pārbaudījumiem iziet cauri pāris, kad ģimenē ienāk bērns ar īpašām vajadzībām?

Lasi Evitas Rozentales blogu:

Kad piedzima Miķelis, vēl vairāk pārliecinājos, ka esmu izvēlējusies pareizo partneri savai dzīvei. Miķelis piedzima priekšlaicīgi, 32. nedēļā un tas nozīmēja, ka pirmās dzīves dienas viņam bija jāpavada inkubatorā un pirmo dzīves mēnesi slimnīcās. Tā bija ļoti pamācoša pieredze mums abiem, jo mēs spējām mainīt savu ikdienu, pieņemt svarīgus lēmumus kopā un atbalstīt viens otru grūtākajos brīžos. Ja bērna ienākšana ģimenē jau tā sagriež visu kājām gaisā, tad šāda pieredze lika visai dzīvei apmest pāris kūleņus vienlaicīgi. Un tāpat arī brīdī, kad uzzinājām, ka Miķelis vienmēr būs bērns ar īpašām vajadzībām. Tas gribot negribot liek mainīties un pakārtot dzīvi jaunajam. Un bez īstā partnera to izdarīt būtu neiespējami! 

spēlēties ar bērnu?

1Kā spēlēties ar bērnu?

11 nosacījumi, spēlējoties ar bērnu līdz 7 gadu vecumam.

Esmu novērojusi, ka bērnu apmācībai vecāki bieži atvēl galveno lomu, spēlēšanos atstājot bērna paša ziņā. Taču tas ir tikai tāpēc, ka vecāki neatšķir apmācības un spēlēšanās nozīmību. Mammas ir gatavas jebkurā brīvā brīdī kopā ar bērnu krāsot, veidot no plastilīna vai mācīt bērnam skaitīt, bet neprot vai nevēlas ar viņu spēlēties.

Bērna pasaulē spēlei ir galvenā loma. Spēle bērnam ir tas pats, kas pieaugušajam valoda. Savā ziņā rotaļlietas ir bērna vārdi un spēle ir viņa valoda. Valoda, kurā bērns sarunājas ar sevi, pasauli un pieaugušajiem, kas ir līdzās. Ja vecāki nevēlas spēlēties ar bērnu, viņi atsakās ar bērnu runāt viņa valodā. Tas ir tāpat kā angliski runājošam cilvēkam pateikt: „Es ar tevi runāšu tikai latviski.” Atsakoties ar bērnu runāt viņa valodā, jūs atsakāties no sarunas ar bērnu viņa sirds valodā. Savukārt, atvēlot galveno vietu intelektuālām zināšanām, jūs mācāt bērnu piešķirt prātam pārsvaru pār emocijām, mācāt konstrukcijas un loģiskus spriedumus padarīt par vērtību, ierādot emocijām, radošumam un iztēlei maznozīmīgu vietu.