IZGLĪTĪBAS IESTĀDE “DZĪVESSPĒKS”

PIEAUGUŠO NEFORMĀLĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE “DZĪVESSPĒKS”

AKTUALITĀTES 

Intervences programmas "Aprūpētāju pašpalīdzība un kompetence" organizēšana/vadīšana Rīgā un Latvijas reģionos. Intervences programmas pielietošanas apmācības personālam, kuri strādā ar bērnu invalīdu ģimenēm.

 • Apmācīt personas (sociālo darbiniekus, aprūpētājus, psihologus utt.), kuras strādā ar bērnu invalīdu ģimenēm pielietot un izmantot 2016. gadā, promocijas darba ietvaros izstrādāto intervences programmu “Aprūpētāju pašpalīdzība un kompetence” (sk. http://dspace.lu.lv/dspace/bitstream/handle/7/34499/298-56306Geikina_Guna_gg08069.pdf?sequence=1 )

 • Programmas mērķis ir:

 •  - Stiprināt bērnu invalīdu ģimenēm personības resursus, kas saistīti ar dzīves grūtību pārvarēšanas stratēģijām;

 •  - Veicināt prasmi atpazīt savas domas, jūtas un uzvedību attieksmes, uzvedības īpatnības un esošos resursus.

 •  - Veidot stratēģijas, kas palīdzētu mainīt līdzšinējos priekšstatus/domas (automātiskas domas). Negatīvo domu pārveidošana.\

 •  - Stresa pārvaldība un relaksācijas iemaņas.

 •  - Veicināt pašapziņas, pašcieņas un pašvērtējuma celšanos.

 •  - Veicināt savstarpējo atbalstu un informācijas apmaiņu starp grupu dalībniekiem.

 •  - Mācīt izmantot apzinātības praksi,  izmantojot tādas relaksācijas metodes kā elpošanas vingrinājumi, progresējošās muskuļu relaksācijas treniņš.

  Rezultātā, apmācītie dalībnieki spēs pielietot efektīvas metodes darbam ar bērnu invalīdu ģimenēm - bērnu invalīdu vecākiem būs mazāks vecāku stress un augstāka vecāku kompetences izjūta, un tie varēs sniegt lielāku atbalstu savu slimo bērnu aprūpē un audzināšanā. 
 •  Praktisks seminārs-darbnīca “Cilvēks dzīvo attiecībās. Radošas metodes darbā ar klientiem”, 2017.gada 2.jūnijs, 16.00 – 20.00 

 

 

Aktuālās programmas

A
Nometne bērnu invalīdu vecākiem “Dzīvesspēks”

NOMETNE BĒRNU INVALĪDU VECĀKIEM “DZĪVESSPĒKS”

2017.gada 26-28.maijā, Igates pilī, biedrība "Dzīvesspēks" organizēja Nometni bērnu invalīdu mammām 'Dzīvesspēks 2017".
Nometne ir iespēja māmiņām dažas dienas atpūsties, palutināt sevi, iegūt jaunas zināšanas, pieredzes apmaiņu, un kopumā iegūt pozitīvu enerģiju un jaunus spēkus. 

Lasīt vairāk...
B
Ēšanas traucējumu grupa

pārēšanās, emocionālā ēšana

*pārēšanās, emocionālā ēšana, atbrīvošanās no ēdiena u.c.
Nodarbības balstītas uz apzinātības , dialektiski biheiviorālās terapijas, kognitīvi biheiviorālās terapijas pamatiem un jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem.

Grupu nodarbības “Ēšanas paradumi un apzinātas izmaiņas” balstītas uz apzinātības , dialektiski biheiviorālās terapijas, kognitīvi biheiviorālās

Lasīt vairāk...
C
Atbalsta programma “Aprūpētāju pašpalīdzība un kompetence”

Atbalsta grupas bērnu invalīdu vecākiem

Atbalsta grupas bērnu invalīdu vecākiem, ar mērķi:
- Sniegt vecākiem informāciju, konsultācijas un profesionālo atbalstu, ņemot vērā individuālās ģimeņu vajadzības – mazinot vecāku stresu, veicinot vecāku kompetences izjūtu, uzlabojot vecāku zināšanas un prasmes lai novērstu emocionālās, uzvedības un attīstības problēmas bērniem.

Lasīt vairāk...
D
Psihologa konsultācijas

Kognitīvi biheiviorālā terapija (KBT)

Kognitīvi biheiviorālā terapija (KBT) ir īstermiņa, strukturēta psihoterapijas metode.
KBT pamatā ir ideja, ka cilvēkam netraucē paši dzīves notikumi, bet gan veids, kā cilvēks uz šos notikumus uztver un tos interpretē. Viena un tā pati situācija dažādiem cilvēkiem var izraisīt dažādasizjūtas un veicināt atšķirīgu rīcību (uzvedību, reakciju). Piemēram, zaudējot darbu, viens cilvēks varētu domāt: „Es esmu tāds neveiksminieks. Man nekad nekas neizdodas!

Lasīt vairāk...