
IZGLĪTĪBAS IESTĀDE “DZĪVESSPĒKS”
PIEAUGUŠO NEFORMĀLĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE “DZĪVESSPĒKS”
AKTUALITĀTES
Intervences programmas "Aprūpētāju pašpalīdzība un kompetence" organizēšana/vadīšana Rīgā un Latvijas reģionos. Intervences programmas pielietošanas apmācības personālam, kuri strādā ar bērnu invalīdu ģimenēm.
-
Apmācīt personas (sociālo darbiniekus, aprūpētājus, psihologus utt.), kuras strādā ar bērnu invalīdu ģimenēm pielietot un izmantot 2016. gadā, promocijas darba ietvaros izstrādāto intervences programmu “Aprūpētāju pašpalīdzība un kompetence” (sk. http://dspace.lu.lv/dspace/bitstream/handle/7/34499/298-56306Geikina_Guna_gg08069.pdf?sequence=1 )
-
Programmas mērķis ir:
-
- Stiprināt bērnu invalīdu ģimenēm personības resursus, kas saistīti ar dzīves grūtību pārvarēšanas stratēģijām;
-
- Veicināt prasmi atpazīt savas domas, jūtas un uzvedību attieksmes, uzvedības īpatnības un esošos resursus.
-
- Veidot stratēģijas, kas palīdzētu mainīt līdzšinējos priekšstatus/domas (automātiskas domas). Negatīvo domu pārveidošana.\
-
- Stresa pārvaldība un relaksācijas iemaņas.
-
- Veicināt pašapziņas, pašcieņas un pašvērtējuma celšanos.
-
- Veicināt savstarpējo atbalstu un informācijas apmaiņu starp grupu dalībniekiem.
-
- Mācīt izmantot apzinātības praksi, izmantojot tādas relaksācijas metodes kā elpošanas vingrinājumi, progresējošās muskuļu relaksācijas treniņš.
Rezultātā, apmācītie dalībnieki spēs pielietot efektīvas metodes darbam ar bērnu invalīdu ģimenēm - bērnu invalīdu vecākiem būs mazāks vecāku stress un augstāka vecāku kompetences izjūta, un tie varēs sniegt lielāku atbalstu savu slimo bērnu aprūpē un audzināšanā. - Praktisks seminārs-darbnīca “Cilvēks dzīvo attiecībās. Radošas metodes darbā ar klientiem”, 2017.gada 2.jūnijs, 16.00 – 20.00